
NAAMIOITA
Minulla on ollut hyvä vauhti maalata uusia töitä maaliskuun Kaapelitehtaan näyttelyä varten. Naamioteema kiehtoo edelleen. Nyt valmiina – viimeistelyä vailla – on kahdeksan pientä 40 x 40 senttistä versiota. Sommittelin kuvista erilaisia palapelejä. Ne ovat nyt kuvissa neliönmuodossa, mutta ripustusvaiheessa kaikki voi mennä uusiksi.

LISÄÄ NAAMIOITA
Näiden lisäksi näyttelyyn tulee kaksi öljyvärikollaasia sekä neljä akryylimaalausta. Arvioin, että saan niistä hauskan kokonaisuuden, mutta käytettävissä oleva tila määrittelee lopputuloksen. Väljä ripustus on aina parempi kuin täyteen ahdettu.

PAINOTUOREET KÄYNTIKORTIT
Näyttelyiden lähestyessä oli aika tilata uusia käyntikortteja. Nykyään omien kuvien käyttö onnistuu helposti. Näitä riittää nyt jakaa huolettomasti, sillä tilasin kokonaista 250 kappaletta.