kulttuuripäivä tuusulanjärven rannalla

 

JOUKKUEEMME AINOLASSA

Sunnuntaina 17.8. aurinko helotti taivaan täydeltä.  Miten niin hellekausi on ohi?  Vietimme laatuaikaa Tertun ja Immon kanssa Järvenpäässä.  Terttu on kahvifriikki.  Niinpä päivän kierros alkoi parhaalla mahdollisella tavalla Sibeliuksen Ainolan kahvilasta.

 

JOUKKUEEMME AHOLASSA

Jatkoimme matkaa Järvenpään taidemuseoon, jota tähdittivät Venny Soldan-Brofeldt ja Eero Järnefelt.  Ostimme yhteisliput, joilla pääsi myös Aholaan.  Siellä kohtasimme Vennyn.  Näyttelijä Marika Sampio-Utriainen  oli eläytynyt hänen maailmaansa ja esitti osansa mallikkaasti.  Minusta on aina hauskaa, kun historia tehdään eläväksi.

 

VENNY

 

 

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Google photo

Olet kommentoimassa Google -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.