
”Be fun – be active – be creative – tuoch your fanastic world”. Art in Paradise – Illusion Art Museum Chiang Maissa hehkutti. Meillä oli hauskaa, olimme aktiivisia ja löysimme itsestämme leikkisän puolen. Vaikka jäljennökset maailman kuuluisimmista taideteoksista olivat kiiltokuvamaisia, alkujärkytyksen jälkeen lähdimme täysillä mukaan seikkailuun. Jussissa on se hyvä puoli, että hän on aina mielellään valokuvamallina. Nyt minäkin pääsin irrottelemaan. Vai mitä sanotte seuraavasta kuvasta.

Minulla oli aikamoinen urakka ja runsaudenpulaa, kun piti valita herkullisimmat otokset julkaistaviksi. Tässä ne nyt ovat – tervetuloa taideseikkailulle kanssamme:)









Huh Huh! Ihmesieniä on näköjään popsittu; taivaisiin lennetään ja ne yhdet portaat ”Ei minnekään ” löytyneet. Me täällä vain evakkorekeämme pakataan. Hämeenlinnan taidenäyttelyyn suuntaamme alkuviikosta!
Kelppäriremppan tunnelmissa terttu ja immo
TykkääTykkää
Tervetuloa Hämeenlinnan residenssiimme, kukka kaipaakin jo kastelua! Ehtisittekö käydä myös mökillä, siellä on turhaan kaikki lämmöt päällä, kun Annan joukkueen piti käydä hiihtolomailemassa. Jussi soittaa ohjeet.
TykkääTykkää