
AAMUAURINGON SÄTEET
Elämme lomamatkallamme Malesian itärannikolla auringonkierron mukaan. Olemme lähellä päiväntasaajaa ja tropiikin yö on hiilenmusta. Pimeä laskeutuu iltaseitsemältä ja aamuaurinko herättelee jo puoli seitsemän aikaan.

KUKKIVA PUUTARHAMME

BOUGAINVILLEJEN VÄRIKIRJOA
Olin aamuvirkku ja kiertelin hotellimme Sutra Beach Resortin puutarhassa anivarhain kameran kanssa. Kultainen valo oli ihmeellisen kaunis. Tässä tunnelmakuvia.

KASUARIINIPUIDEN TAKANA SIINTÄÄ PULAU REDANG

ODOTTAVATKO RANTATUOLIT MEITÄ?
Käväistiin pikaisesti Espoossa ja Kiskossa, mutta keskeytettiin hommat ja tultiin lapsien vahdiksi. Nyt käymässä Kiviniemessä. Rytinkijärvellä pilkkijät moottorikelkkouneen ja pihalla 60 cm lunta. Taas huomenna Ouluun. Tiinalla kasaantunut konferensseja yms. yhdelle kuukaudelle . 21.5 lähdemme sitten Norjaan. Katsoin kesän sääennusteita sinne ja oli 5-12 astetta.😂
TykkääTykkää